[3145,3]
157050

Zmaji slavili v Beogradu, sedaj na vrsti četrtfinale Eurocupa

22. 4. 2022, 23.18

Košarkarji Cedevite Olimpije so na današnji zaostali tekmi 16. kroga lige Aba v gosteh premagali FMP s 77:75 (24:23, 45:34, 60:58).

Ljubljanski zmaji so si ne glede na razplet današnjega zaostalega obračuna 16. kroga v Beogradu že zagotovili četrto mesto in nastop v končnici, kjer se bodo za preboj v polfinale pomerili z Igokeo. V rednem delu regionalnega tekmovanja so dosegli 18 zmag in doživeli osem porazov.

Ljubljančani so slabo odprli obračun v srbski prestolnici, po zaostanku 9:19 pa so zaigrali veliko boljše in prvo četrtino končali s 24:23. Do konca polčasa so imeli vse niti igre v svojih rokah, tik pred odhodom na veliki odmor pa so si priigrali prednost 14 točk (44:30).

Izbranci Jurice Golemca so v drugem polčasu popustili, kar so gostitelji izkoristili in jih v začetku zadnje četrtine pahnili v zaostanek (60:62). V končnici dvoboja se je tehtnica nagibala na eno in drugo stran, 42 sekund pred koncem pa je Edo Murić zadel trojko in zmaje popeljal v vodstvo s 73:72.

Po domači minuti odmora je Bryce Jones 24 sekund pred koncem zadel za vodstvo FMP s 74:73, po gostujoči minuti odmora pa je Zach Auguste zadel oba prosta meta za novo vodstvo Olimpije s 75:74.

Pet sekund pred koncem je Danilo Tasić zadel enega od dveh prostih metov, Ljubljančani pa so nato v svojem zadnjem napadu – po dveh zadetih prostih metih Augusta in ubranitvi zadnjega napada gostiteljev tri sekunde pred koncem – le dosegli deveto zmago na zadnjih desetih tekmah v tem tekmovanju.

V ljubljanski ekipi je bil na današnji tekmi v Beogradu najbolj učinkovit Auguste s 15 točkami, Blažič je v 16 minutah na parketu dosegel 13 točk.

Četrtfinale Eurocupa: Cedevita Olimpija – Bursaspor, v sredo s studijskim delom od 19.00 dalje na Š1!

1

2

Sezona mučenja se nadaljuje: Ajax v izdihljajih tekme do težko prigarane točke (VIDEO)...Več

3

Matko za Šport TV: Pokazal sem, da lahko tudi po poškodbi ohranim formo (VIDEO)...Več