[4]
138780

Zmaji s fantastično popotnico na derbi, Salzburg padel v zadnji tretjini

10. 10. 2021, 20.35

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 8. kroga lige ICEHL premagali Salzburg z 1:0 (0:0, 0:0, 1:0).

Ljubljanski hokejisti so na začetku nove sezone v zanje novem tekmovanju poskrbeli za lepo presenečenje in zbrali pet zmag v sedmih tekmah. Niti zgoščen ritem tekem in zdesetkana zasedba zaradi bolezni in poškodb jih nista ustavila, tako da so v nedeljo v Tivoliju dosegli novo zmago in se z njo povzpeli celo na prvo mesto lestvice.

Potem ko so v petek prav tako v domači dvorani dobili obračun s starim znancem iz alpske lige Pustertalom, so se v nedeljo ”zeleno-beli” udarili še z moštvom, s katerim je prejšnji ljubljanski klub v nekdanji ligi Ebel že imel veliko razburljivih obračunov.

Gostje so danes v prvi tretjini narekovali ritem. Domači, pri katerih v postavi še vedno ni bilo Mihe Zajca, Mihe Logarja, Aleksandra Magovca in Daniela Murphyja, so se morali večji del prve tretjine braniti. Svoje je dodal še vratar Žan Us, ki je ubranil nekaj nevarnih strelov, preživeli so tudi prvi “power play” tekmecev, v 19. minuti pa je imel Guillaume Leclerc lepo priložnost za zadetek, a se je izkazal Atte Tolvanen.

V nadaljevanju so tudi ”Zmaji” stopili na plin. Druga tretjina je bila njihova, ob dveh izključitvah Salzburga so si domači pripravili kar nekaj lepih priložnosti, toda vratar gostov je vse strele Leclerca, Tadeja Čimžarja in Kristjana Čepona ustavil. Gostje so imeli najlepšo priložnost ob protinapadu, ko se je kaznovani Keegan Kanzig vrnil na led in sam pridrsal pred Usa, a je bil domači vratar zbran. Ob koncu tega dela je s strelom od daleč poskusil še kapetan Žiga Pance, a neuspešno.

V zadnji tretjini so sicer imeli gostje terensko premoč, toda borbeni domači hokejisti so se najprej dobro ubranili ob prvih naletih, potem pa so udarili, ko so imeli deset minut pred koncem igralca več na ledu, uspešen je bil Gregor Koblar.

Pance je nato zgrešil lepo priložnost, ko je meril iz neposredne bližine, sledil pa je hud pritisk gostov ob koncu tekme. Najprej so poldrugo minuto pred koncem potegnili vratarja na klop, minuto zatem pa je sledila še izključitev na domači strni. A so zmaji zdržali tudi igro 4-6 in se ob bučni podpori navijačev veselili prigarane zmage.

V naslednjem krogu bodo Ljubljančani v petek v gosteh igrali z Linzem.