[3145]
145395

Zmaji pri Prepeliču z enim ciljem, pripraviti presenečenje in prekiniti niz porazov

21. 12. 2021, 08.51

Košarkarji Cedevite Olimpije se bodo v torek ob 20.45 v osmem kolu skupinskega dela 7DAYS EuroCupa v La Fonteti pomerili s špansko Valencio in skušali prekiniti niz petih zaporednih porazov v evropskem pokalu.

Po zmagi na sobotnem obračunu 12. kola regionalne lige s SC Derbyjem so se košarkarji in člani strokovnega štaba Cedevite Olimpije v nedeljo odpravili na pot v Španijo, kjer se bodo v torek ob 20.45 v osmem kolu skupinskega dela 7DAYS EuroCupa pomerili z Valencio.

Valencia, dres katere nosita slovenska reprezentanta Klemen Prepelič in Mike Tobey, je pred začetkom osmega kola 7DAYS EuroCupa s štirimi zmagami in dvema porazoma na četrtem mestu v skupini B. Špansko moštvo je odigralo tekmo manj v primerjavi s Cedevito Olimpijo, saj so jo španskim državnim prvakom iz sezone 2016/17 v minulem tednu zagodle okužbe s koronavirusom. Najboljši strelec v dresu Valencie v Evropskem pokalu je Prepelič, ki v povprečju dosega 15,4 točke, ob tem pa podeli še 3,6 asistence na tekmo.

Četudi Valencia v zadnjem kolu ni zaigrala, pa je na zadnjih treh preizkušnjah v Evropskem pokalu zabeležil tri zaporedne zmage, in sicer proti Virtusu Segafredu Bologni, JL Bresseu in Umanu Reyerju. Po prestani karanteni se je Valencia na parket vrnila v nedeljo in v 14. kolu španskega državnega prvenstva doživela tesen poraz proti Breoganu (97:98), največ točk v dresu Valencie pa je dosegel Prepelič, ki je obračun sklenil s 24 točkami in šestimi asistencami.

Prav Benečani so Cedeviti Olimpiji v minulem tednu zadali peti zaporedni poraz v 7DAYS EuroCupu. Po dobrem začetku tekme, so Ljubljančani v drugi polovici prvega polčasa popustili, na začetku tretje četrtine zaostajali celo z 19 točkami razlike, kljub temu pa so se z izjemnim preobratom uspeli vrniti v igro, in se vmešati v boj za zmago. V samem zaključku obračuna je za slavje v Benetkah zmanjkalo zbranosti (70:77). Jacob Pullen je dosegel 14 točk, Edo Murić jih je vknjižil 12, Jaka Blažič pa je 10 točkam dodal 12 skokov.

V soboto so izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca znova stopili na parket in na zadnji domači preizkušnji koledarskega leta 2022 v Stožicah z 88:78 premagali SC Derby. Za Zmaje je bila to druga zaporedna zmaga v regionalni ligi, statistično pa so prednjačili Pullen z 20 točkami in šestimi asistencami, Murić z 18 točkami, Blažič s 15 točkami, osmimi asistencami in sedmimi skoki, in Alen Omić z 12 točkami in devetimi skoki.

VIR: cedevita.olimpija.com