[3145]
156698

Zmaji pred množico navijačev odpihnili nemočne Turke

19. 4. 2022, 21.36

Košarkarji Cedevite Olimpije so uspešno preskočili prvo oviro v izločilnih bojih evropskega pokala. Pred 8000 gledalci so v Stožicah premagali Turk Telekom iz Ankare s 93:80 (29:16, 60:38, 80:52).

Košarkarji Cedevite Olimpije so uspešno preskočili prvo oviro v izločilnih bojih evropskega pokala. Pred 8000 gledalci so v Stožicah premagali Turk Telekom iz Ankare s 93:80.

Ljubljančani se bodo v četrtfinalu pomerili z zmagovalcem dvoboja med beograjskim Partizanom in turškim Bursasporom, ki je na sporedu v sredo ob 20.30. V primeru zmage Partizana bo tekma 26. ali 27. aprila v Beogradu, ob zmagi Turkov pa v Stožicah.

Cedevita Olimpija je upravičila vlogo favorita in zabeležila deveto zaporedno zmago v evropskem pokalu. Nazadnje je v tem tekmovanju klonila konec januarja na gostovanju v Franciji. Serija uspehov ji je prinesla tretje mesto v skupinskem delu in prednost domače dvorane vsakokrat, ko bo njen tekmec nižjeuvrščen v rednem delu.

Turk Telekom, ki je v svoji skupini zasedel šesto mesto, ni bil dorasel tekmec. Cedevita Olimpija je vodila od prve do zadnje minute in gledalcem ponudila niz lepih potez. V prvem polčasu je dosegla kar 60 točk in ob prednosti 22 točk že po dvajsetih minutah rešila vprašanje zmagovalca.

Najvišjo prednost so domači zabeležili tik pred koncem tretje četrtine (80:50), v zadnjih desetih minutah pa so kljub dejstvu, da je trener Jurica Golemac vztrajal z najboljšo postavo, občutno popustili in gostom dovolili častni poraz.

Najboljši pri Cedeviti Olimpiji so bili Jaka Blažič z 20 točkami, Alen Omić, ki je zbral 15 točk in 16 skokov, ter Zoran Dragić in Jacob Pullen, ki sta jih dodala po štirinajst.

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več