[3]
112531

Zmaji na prvi tekmi prerešetali Turke, kapetan Blažič dosegel kar 33 točk

9. 11. 2020, 20.29

Košarkarji Cedevite Olimpije so v zaostali tekmi 2. kroga evropskega pokala premagali Bursaspor s 104:88 (27:26, 58:54, 85:76).

Košarkarji Cedevite Olimpije so dobili prvo od dveh tekem proti turškem Bursasporu, ki ju bodo v Bursi odigrali v razmaku 48 ur. Prva je zaostala iz drugega kroga, ki so jo morali zaradi pozitivnega primera v ekipi prestaviti Ljubljančani, druga v sredo ob 18. uri pa sodi v redni sedmi krog.

Cedevita Olimpija je po peti preizkušnji v skupini D pri izkupičku 3-2 in na dobri poti, da si zagotovi eno od prvih štirih mest, ki vodijo v drugi del oziroma med šestnajst najboljših ekip v evropskem pokalu.

Ljubljančani so navkljub slabi obrambi, ki je tekmecu v prvem polčasu dovolila kar 54 točk, izkoristili kadrovsko podhranjenost v turški ekipi. Ti so namreč imeli v kadru zgolj osem igralcev, ob tem, da je Ender Arslan igral manj kot minuto, preden je zapustil igrišče zaradi poškodbe.

Cedevita Olimpija je širši nabor igralcev izkoristila v kombinaciji z nekoliko tršo obrambo in hitrejšim ritmom igre v drugem polčasu. V tretji četrtini je nadgradila nekaj košev prednosti iz prvega polčasa in si sredi zadnje četrtine priigrala 13 točk prednosti (92:79) za mirno končnico.

Prvo ime tekme je bil Jaka Blažič, ki je s 33 točkami in statističnim indeksom 39 z enomesečno zamudo postal MVP drugega kroga. Slovenski reprezentant je za dve točki metal 6:8, trojke 4:7, proste mete pa 9:9.