[3]
67242

Zmaji dolgo držali korak z Nemci, a na koncu ostali praznih rok

13. 11. 2018, 23.00

Košarkarji Petrola Olimpije so v 6. krogu lige prvakov izgubili z Medi Bayreuthom s 67:76 (14:18, 39:37, 58:48).

Košarkarji Petrola Olimpije so v šestem krogu lige prvakov doživeli peti poraz. Tudi na četrti domači tekmi niso uspeli vpisati dve točki; nemška zasedba Medi Bayreuth jih je premagala s 76:67.

Ljubljančani so tako podaljšali niz porazov v ligi prvakov. Edini dve točki so vpisali na gostovanju v Belgiji, kar pomeni, da so se več ali manj že po polovici predtekmovanja poslovili od nadaljnjega tekmovanja.

Petrol Olimpija je dobro odigrala tri četrtine tekme, povsem pa je popustila v zadnji četrtini, ki so jo gostje dobili z 29:18. Nemci so se prebili do vodstva 58:63, ki ga do zaključka niso izpustili iz rok. Petrol Olimpija se je dve minuti pred koncem po trojki Mihe Lapornika prebila do 64:68, v zaključku pa so gostje zadržali vse nalete in prišli do zaslužene zmage.

Miha Lapornik je dosegel 17 točk, Scottie Reynolds je zbral 14 točk in 10 podaj, Mirza Begić pa je imel 14 točk in 7 skokov.

Petrol Olimpija bo 21. novembra gostovala v Istanbulu pri Bešiktašu.

1

2

Sezona mučenja se nadaljuje: Ajax v izdihljajih tekme do težko prigarane točke (VIDEO)...Več

3

Matko za Šport TV: Pokazal sem, da lahko tudi po poškodbi ohranim formo (VIDEO)...Več