[3]
179228

Zmaji brez težav opravili z generalko pred gostovanjem v Franciji

17. 12. 2022, 20.54

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 11. krogu lige Aba premagali Studentski centar s 104:71 in s tem uspešno opravili z generalko pred tekmo EuroCupa proti Bourg-en-Bressom.

Košarkarji Cedevite Olimpije so vpisali peto zaporedno zmago v ligi Aba. V Podgorici so premagali Studentski centar s 33 točkami razlike. To je hkrati tretja zmaga zapored ljubljanskega kluba v gosteh in najvišja nasploh v sezoni.

Medtem ko Ljubljančani v regionalnem tekmovanju z izkupičkom 8-2 krojijo vrh razpredelnice, pa povsem drugačen obraz kažejo v evropskem pokalu. Tam so v osmih tekmah dosegli le eno zmago.

Cedevita Olimpija bo letos odigrala še dve tekmi; v sredo bo gostovala v Franciji pri ekipi Bourg-en-Bresse v bližini Lyona, v torek, 27. decembra, pa se bo v Tivoliju pomerila z Mornarjem iz Bara.

Črnogorska zasedba, ki jo vodi slovenski trener Andrej Žakelj, ni bila kos razpoloženim izbrancem Jurice Golemca, ki so vodili od prve do zadnje minute in vprašanje zmagovalca več ali manj rešili že po prvih dvajsetih minutah igre.

Pri Cedeviti Olimpiji je vseh enajst igralcev dobilo priložnost za igro in prav vsi so se vpisali med strelce. Največ točk so dosegli Yogi Ferrell (16 točk, trojke 4:6, 7 podaj), Amar Alibegović (15), Edo Murić (12) in Josh Adams (11).

Bourg-en-Bresse – Cedevita Olimpija v sredo ob 19.30 na Š1. Studio že ob 18.45!

1

2

Dončič po prvi polfinalni tekmi: Koga briga moj strelski izkupiček? (VIDEO)...Več