[3]
142280

Zmaji brez ognja v Podgorici

17. 11. 2021, 21.09

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 5. krogu evropskega pokala (skupina B) izgubili z Budućnostjo s 60:91 (16:19, 33:41, 45:63).

Košarkarji Cedevite Olimpije so v evropskem pokalu doživeli tretji poraz v nizu. V petem krogu so pokleknili na gostovanju pri Budućnosti s 60:91 in prvič v sezoni zdrsnili pod 50-odstotni izkupiček.

Ljubljančani bodo na evropski parket znova stopili 8. decembra, ko jih v Stožicah čaka eden od prvih favoritov tega tekmovanja, bolonjski Virtus Segafredo, v decembru pa se bodo podali še na zahtevni gostovanji v Benetke in Valencio.

Cedevita Olimpija je bila v Podgorici brez možnosti za uspeh. Domači, čeprav oslabljeni zaradi poškodb, tako da so imeli v ekipi zgolj devet igralcev, so zasedbi trenerja Jurice Golemca odčitali novo lekcijo. Pred tremi tedni so v regionalnem tekmovanju sredi Ljubljane zmagali s 84:79.

Podobno kot tedaj je Ljubljančane pokopal organizator igre Justin Cobbs (33 točk, met iz igre 9:12, indeks 44). Čeprav je Jurica Golemac poskusil tudi s taktiko vseh dvanajstih igralcev, ni uspel ustaviti napada domačih, ki so zlasti v drugem polčasu prerešetali tekmečev koš (50:27).

Aleksander Džikić je s svojimi varovanci postavil klubski rekord po doseženih točkah v evropskem pokalu v tej sezoni. Tekmeca je pod obročema nadigral s 34:27, mu dovolil le pet trojk iz 22 poskusov ter ga prisilil v 17 izgubljenih žog. Tako sta do dvomestnega števila pri Cedeviti Olimpiji prišla le Melvin Ejim (14 točk) in Edo Murić (10 točk).

1

Ante Šimundža po novi zmagi: “Če so igralci utrujeni po treh dnevih, potem Maribor zanje ni pravo mesto” (VIDEO)...Več

2

Oskar Drobne: “Odličen prvi polčas v Ljudskem vrtu, v drugem delu smo hitro padli” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več