Sobotni spored v košarkarski Ligi Nova KBM bosta začeli moštvi Hopsov iz Polzele in Zlatoroga iz Laškega. Obe ekipi sta v uvodnem krogu nove sezone doživeli poraz, zato bosta ta konec tedna iskali prvo zmago.
Gostitelji iz Polzele so morali na prvi prvenstveni tekmi pod vodstvom novega trenerja Matjaža Čuješa premoč priznati domžalskemu Heliosu. Ta je bil na domačem parketu na krilih 23 točk Blaža Mahkovica prepričljivo boljši s kar 108:65. Že tako najvišjo razliko v uvodnega kroga domačega košarkarskega prvenstva je pri Polzeli omilil Jure Pelko. Ta je bil po odigranem uvodnem krogu sezone prav z Mahkovicem s 23 točkami celo na vrhu strelcev Lige Nova KBM.
Na prvi domači tekmi se bo tako trenutno zadnja ekipa lestvice pomerila z Zlatorogom iz Laškega. Tudi slednji je moral prejšnji konec tedna priznati premoč Šentjurju, ki je bil boljši z 79:62. Ob porazu varovancev Aleša Pipana je bil najbolj razpoložen Miljan Markovič, ki se je ustavil pri 13 točkah. V letošnjo sezono se je klub iz Laškega sicer podal z višjimi ambicijami od lanskih, ko je klub po skromnem začetku predvsem želel le obstati med elito.
“V letošnji sezoni v Košarkarskem klubu Zlatorog ne skrivamo, da so ambicije višje, in sicer je cilj ekipe uvrstitev v četrtfinale državnega prvenstva” je pred začetkom sezone dejal predsednik kluba Bojan Špiler. Optimističen pa je bil tudi trener Pipan. Ta je imel z ekipo poleti priložnosti oddelati celotne priprave, kar je po njegovih besedah ključna razlika. Za klubsko spletno stran pa je poudaril še, da so fantje od samega začetka priprav trdo in kvalitetno trenirali in ob tem v ekipi ustvarili zelo pozitivno vzdušje.
Hopsi Polzela – Zlatorog Laško ob 12.55 na Š1!
Foto: Sportida.com