[1176]
167323

Zlata številka spet v pravih rokah (VIDEO)

14. 8. 2022, 17.14

Tim Gajser je postal novi svetovni prvak. S skupnim 6. mesto na VN Finske je prednost pred Jeremyjem Seewerjem obdržal nad 100 točk in tako ga je bilo nemogoče ujeti. Na prvi dirki je 25-letnik končal na 6. mestu, medtem ko je na drugi zasedel 7. mesto.

Makolčan je v sezono vstopil nepremagljiv, dobil je kar šest od uvodnih sedmih dirk. V nadaljevanju sezone je slavil še dvakrat, poleg tega je še trikrat stal na stopničkah. Enkrat je bil tretji, dvakrat drugi. Dvakrat je za las zgrešil prva tri mesta in končal na četrtem mestu, medtem ko je bil dvakrat sedmi. Na Finskem je dosegel skupno 6. mesto.

Do konca sezone sta na vrsti še dve dirki. Sprva se karavana naslednji teden seli nazaj v Francijo za VN Charente Maritime. Sezona se zaključi v prvem tednu septembra v Turčiji.

Video, foto: Šport TV