[38]
173604

Živa Dvoršak pred petkovim finalom deseta, napredovali tudi Urška Kuharič in Klavdija Jerovšek

20. 10. 2022, 17.14

Slovenske strelke Živa Dvoršak, Urška Kuharič in Klavdija Jerovšek so se brez težav prebile skozi eliminacije za nastop v petkovih kvalifikacijah v disciplini malokalibrska puška trojni položaj na 50 m. Najboljši dosežek je uspel Dvoršakovi s 587 krogi. Kvalifikacije bodo v petek na sporedu ob 8.15, finale pa ob 10.40 na Š1!

Ljubljančanka je bila peta v drugi skupini tekmovalk, skupno pa je bila deseta med 99 tekmovalkami. Najboljši izkupiček je uspel Kitajki Mengyao Shi (590), sledili pa sta ji Nemka Jolyn Beer (589) in Norvežanka Jeanette Hegg Duestad (589).

Tudi preostali dve Slovenki sta se zanesljivo prebili skozi prvo sito v petkove kvalifikacije. Urška Kuharič je bila s 583 krogi 13. v prvi skupini, Klavdija Jerovšek pa je bila s 577 krogi v drugi skupini 30.

Dvoršakova je ena izmed kandidatk za finalni nastop, saj trenutno zaseda tretje mesto v skupni razvrstitvi svetovnega pokala v tej disciplini. Na nedavnem evropskem prvenstvu v Osijeku se je uvrstila v veliki finale, kar ji je uspelo tudi na lanskih olimpijskih igrah v Tokiu.

Svetovno prvenstvo v strelstvu: Puška 50m, trojni položaj, ženske v petek ob 10.40 na Š1!