[38]
173423

Zimzeleni Rajmond Debevec 48. na svetovnem prvenstvu

18. 10. 2022, 19.39

Slovenski strelec Rajmond Debevec je na svetovnem prvenstvu na 10, 25, 50 in 300 metrov v Kairu osvojil 48. mesto v disciplini malokalibrska puška leže 50 metrov. Nosilec bronastega odličja iz Londona 2012 v tej nekdanji olimpijski disciplini je na današnji preizkušnji zadel 618,2 kroga.

Poleg 59-letnega Ljubljančana je v egiptovski prestolnici nastopil tudi deset let mlajši Robert Markoja, Prekmurec je s 612,8 kroga tekmo končal na 75. mestu.

Zlato kolajno je osvojil Švicar Jan Lochbihler (631,0), srebrno in bronasto pa Kitajca Yukun Liu (630,6) in Zhonghao Zhao (629,3).

V sredo bo v deželi faraonov na veliko sceno Jože Čeper, pred njim je tekma v standardni pištoli na 25 metrov. Dan kasneje pa bodo tekmovale Urška Kuharič, Klavdija Jerovšek in Živa Dvoršak v disciplini malokalibrska puška trojni položaj 50 metrov, v petek pa je pred Denis Bola Ujčič preizkušnja v pištoli na 25 metrov.