139612

Žilavo Velenje na koncu moralo priznati premoč Magdeburgu

Avtor: Kenny Jan
19. 10. 2021, 22.12

Rokometaši velenjskega Gorenja so na torkovi tekmi uvodnega kroga skupinskega dela evropske lige izgubili proti nemškemu Magdeburgu s 27:31 (14:13). Velenjska ekipa se bo v prihodnjem krogu v torek, 26. oktobra, v španskem Logronu pomerila z La Riojo.

Velenjska ekipa se je na uvodni tekmi skupinskega dela drugega najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja predstavila v lepi luči, na koncu pa morala priznati premoč imenitnemu Magdeburgu. Trenutno vodilna ekipa v nemškem prvenstvu in nedavna zmagovalka svetovnega klubskega prvenstva v Savdski Arabiji, kjer od leta 2013 igra tudi nekdanji slovenski reprezentant Marko Bezjak, je bila v prvem polčasu v podrejenem položaju, v drugi polovici tekme pa je zagospodarila v Rdeči dvorani in osvojila obe točki.

Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića so v prvem polčasu pošteno prepotili papirnate favorite iz Nemčije. S fanatično borbenostjo v obrambi in raznovrstno igro v napadu – med strelce se je vpisalo devet različnih igralcev – so na trenutke povsem zasenčili kakovostne tekmece na nasprotni strani igrišča.

Najbolj v končnici polčasa, ko so po golu vratarja Aljaža Pantjarja prek celega igrišča prvič na dvoboju povedli za tri gole (14:11), v začetku drugega polčasa pa je njegov vratarski kolega Emir Taletović ponovil vajo in povišal na 16:13.

Po tem zaostanku so se prebudili rokometaši iz Magdeburga, ki so med med 32. in 39. minuti naredili delni izid 6:0 in zaostanek treh golov spremenili v prednost treh golov (19:16).

Ose so se v nadaljevanju po svojih najboljših močeh upirale telesno izjemno pripravljenim tekmecem iz Magdeburga, ki so z rutinsko predstavo osvojili prvi par točk in dokazali, da so eni glavnih favoritov za končno zmagoslavje v tem tekmovanju.

V velenjski ekipi sta bila na torkovi tekmi najbolj učinkovita Matic Verdinek z osmimi in Aleks Kavčič s štirimi goli, pri Magdeburgu pa Lukas Mertens s šestimi zadetki.