single
[3194]
255792

Žiga Repas: “Storili bomo vse, da proti Celju nadaljujemo zmagoviti niz”

Avtor: Aljaž Pirnat
6. 5. 2025, 15.27

Nogometaši Maribora so pretekli konec tedna v Stožicah slavili na večnem derbiju proti Olimpiji in se tako Ljubljančanom na vrhu lestvice približali le na sedem točk zaostanka. Kot naslednja vijoličaste pred domačimi navijači čaka zaostala tekma 29. kroga s Celjem, v primeru zmage pa bi se varovanci Boštjana Cesarja Olimpiji lahko tri kola pred koncem prvenstva približali na vsega štiri točke.

Maribor je s sobotno zmago ne le ohranil svoje možnosti za naslov žive, temveč je tudi utrdil svoj položaj na drugem mestu ligaške lestvice, ki v naslednji sezoni prinaša močno želene evropske kvalifikacije. Čeprav je štajerski klub v zimskem delu prvenstva kar nekaj časa iskal pravo formo, jo je očitno našel tik pred prvenstvenim zaključnim šprintom. Vijoličasti so brez poraza na zadnjih petih obračunih, obenem pa so na svojih zadnjih treh srečanjih uspeli priti do polnega izkupička (proti Muri, Radomljam in Olimpiji).

“Po tistem vmesnem obdobju, ko nam nikakor ni šlo po načrtih, je zmaga prišla ob pravem času. Zelo smo veseli, saj ima ta zmaga dvojni pomen. Verjamem, da prinaša tudi zagon za naprej, da do konca osvojimo čim več oz. maksimalno število točk in upamo na najboljše v boju za vrh,” je po zmagi proti večnem rivalu dejal mariborski vezist Žiga Repas.

“Trener je poudaril pomen druge žoge, dobivanja dvobojev. Vsa navodila smo dosledno izpolnjevali. Igrali smo ena na ena po celotnem igrišču, menim, da smo bili po prikazanem boljša ekipa in zmaga je povsem zaslužena. Prepoceni smo dobili zadetek, ga nato tudi sami z nekaj sreče zabili, a smo skozi celotno rekmo narekovali ritem in nadzorovali dogajanja. Bili smo osredotočeni tudi pri poskusih Olimpije iz protinapadov, kjer so zelo nevarni in pripeljali dvoboj do želenega razpleta,” je še za klubsko spletno stran povedal 23-letni nekdanji član Domžal in dodal, da je zmaga proti vodilni ekipi prvenstva celotnemu moštvu dala ogromno dodatnega zagona in motivacije do konca sezone.

Kot naslednje Maribor že v sredo čaka Celje, proti kateremu imajo varovanci Boštjana Cesarja še neporavnane račune. Pred dobrim mesecem dni so jih namreč grofje pred domačimi navijači izločili iz slovenskega pokala, tako da bodo Mariborčani na jutrišnjem dvoboju imeli še dodaten motiv, da se četi Alberta Riere oddolžijo za boleč poraz.

“Veselimo se zaradi vrnitve v Ljudski vrt. Z nami so bili številni navijači že v Ljubljani, spremljajo nas povsod in največ nam pomeni, ko jih lahko razveselimo. Zato bo tudi v dvoboju s Celjem podpora s tribun izjemno dobrodošla, storili bomo vse, da nadaljujemo zmagovito serijo,” je pred sredinim štajerskim derbijem še povedal Repas.

Srečanje Maribor – Celje in boste v sredo ob 18.45 v živo ogledali na našem prvem programu!

Foto: Sportida.com
Vir: NK Maribor

Zadnje video vsebine

1

Radomljanke sezono odpirajo s polnim izkupičkom, Olimpiji pa izenačenje preprečila vratnica (VIDEO)...Več

2

Analiza ŠTV: Čaroben večer mladega Letonje, to je tudi potrditev za trenerja Celja (VIDEO)...Več

3

Nukić in Vugdalić: Celje spočilo zvezdnike in dominiralo, Olimpija pred derbijem upa na čudež (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser iskreno za ŠTV: “Še vedno se nisem povsem spoprijateljil z motorjem, želim biti čim prej sproščen” (VIDEO)...Več

2

Lastnik Maribora Ilicali ob začetku nove sezone brez ovinkarjenja: “Zanima nas le naslov prvaka” (VIDEO)...Več

3

Nukić: “Zahović bo tudi v težjih okoliščinah našel način, da bo Maribor zelo dober” (VIDEO)...Več