[2085]
172318

Zidanšek v četrtfinalu turnirja v Monastirju

6. 10. 2022, 15.17

Slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek se je uvrstila v četrtfinale turnirja serije WTA 250 v tunizijskem Monastirju z nagradnim skladom 251.750 ameriških dolarjev. V osmini finala je s 6:3, 3:6, 6:2 premagala šesto nosilko in 51. igralko lestvice WTA, Anastasijo Potapovo iz Rusije.

Dvoboj je trajal uro in 56 minut, 24-letna Konjičanka pa je v tem času dosegla kar devet odvzemov servisa, njena tekmica pa dva manj. V prvem nizu so Slovenki uspeli štirje, v drugem pa ji je z enako mero vrnila tri leta mlajša Rusinja.

V odločilnem nizu je prevladovala druga najboljša slovenska igralka na lestvici WTA (101.) in ga po treh odvzemih servisa dobila s 6:2.

S tem je Zidanškova vpisala 14. zmago v sezoni ob 18 porazih, za polfinalno vstopnico, prvo po letošnjem januarju ter turnirju v avstralskem mestu Adelaide, pa se bo v petek pomerila s tretjo nosilko, Francozinjo Alize Cornet. Slednja je v sredo z 2:0 v nizih ugnala Britanko Harriet Dart.

1

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več