[5]
199656

Želja in borba Slovenije premalo, Hrvati končali naše četrtfinalne sanje

7. 8. 2023, 21.02

Slovenska kadetska reprezentanca je izgubila prvo tekmo drugega dela svetovnega prvenstva U-19 proti Hrvaški z rezultatom 25:32 ter izgubila možnost za uvrstitev v izločilne boje.

Slovenija je prva zadela, močan poskus Mliviča je končal v mreži. Golov je bilo v prvi polovici prvega dela malo, le tri je prejela slovenska obramba po trinajstih minutah.

Prvo vodstvo Hrvaške smo imeli ob rezultatu 5:4, nakar je Karlo Jurić v 22. minuti prejel modri karton, nadgradnjo rdečega, ter zapustil igrišče. Kljub enemu več Slovenci niso našli pravega recepta, pet minut pred odmorom pa še ena “sodniška pomoč”. Domačini so imeli izključenega še enega igralca, kar pa jih ni potrlo, ravno nasprotno. Prišli do prednosti dveh golov, 10:8. Veklik del zaslug gre čuvaju mreže Tinu Hercegu, sicer novi okrepitvi Trima iz Trebnjega, ki je kot za stavo nizal obrambe. Polčas se je zaključil s 13:11 po zadetku Hrvatov v zadnji sekundi.

Gostitelji so v uvodnih minutah nadaljevanja pobegnili na plus tri. Čeprav so delali osnovnošolske napake, kot denimo napačna menjava in posledična dvominutna kazen, pa Slovenci kar niso znali izkoristiti ponujenih priložnosti. Veliko truda so morali vložiti slovenski kadeti, da so držali priključek. Razigral se je Tonči Ivanišević, napad zeleno-belih pa se je popolnoma ustavil. Razlika v korist Hrvatov je naraščala.

Slovenijo bi v igri za napredovanje držal tudi remi, a je bila zmaga Hrvaške z rezultatom 32:25 zaslužena. Nejc Hriberšek je bil najboljši slovenski strelec z devetimi goli.

Slovenija v sredo igra še proti Portugalski. Tekmo si boste lahko ogledali na Šport TV 1 ob 17.25.

1

2

Bavarci na krilih Kana do prepričljive zmage, Stuttgart brez možnosti (VIDEO)...Več