[4]
217708

Hokejisti Gherdeine na domačem ledu Železarjem zadali visok poraz

15. 2. 2024, 23.16

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi kvalifikacijske skupine alpske lige za uvrstitev v končnico v gosteh izgubili z Val Gardeno z 1:5 (0:1, 1:1, 0:3).

Jeseničani so po skromnem začetku drugega dela tekmovanja – aktualni prvaki so s sedmim mestom po rednem delu zgrešili neposredno uvrstitev v izločilne boje – vendarle našli pravi ritem. Pred reprezentančno prekinitvijo so doma premagali Merano s 6:1 in premor pričakali na prvem mestu lestvice.

A tega niza niso prenesli v današnji dvoboj. Gostovali so pri Val Gardeni, ki je pred dvobojem zaostajala dve točki (13-11), med njima je bil Merano. Železarji so v prvi tretjini sicer še znižali zaostanek na 1:2, zadel je Maks Selan. A v zadnji tretjini so železarji na začetku na hitro prejeli dva zadetka, oba je dosegel Simon Pitschieler. Gostje so si tudi prislužili več kazni, kar so domači v 55. minuti izkoristili za končnih 5:1.

Po porazu so Jeseničani zdrsnili na drugo mesto lestvice, prehitel jih je prav današnji tekmec.

V dodatne kvalifikacije vodita prvi mesti. Tudi drugi slovenski predstavnik v tem regionalnem tekmovanju RST Pellet Celje nastopa v tej kvalifikacijski skupini, a ima precej slabše možnosti za končnico. Celjani so s tekmo več trenutno na predzadnjem mestu.

Jeseničane do konca drugega dela lige čakajo še tri tekme, v soboto bodo v slovenskem obračunu gostili Celjane, potem pa naslednji teden igrali še z Meranom v gosteh in drugo zasedbo Linza v Podmežakli.

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več