[4]
142292

Železarji po maščevanje za edini poraz po rednem delu alpske lige

18. 11. 2021, 10.05

Hokejisti HDD SIJ Acroni Jesenic so v torek zvečer po reprezentančnem odmoru nadaljevali z nastopi v alpski ligi. Na gostovanju pri Rittnu so prišli do zanesljive zmage z 8:2. Prav veliko časa za proslavitev zmage ne bodo imeli, saj jih v četrtek v domači Podmežakli čaka nov obračun. V tekmi 17. kroga, ki jo bomo v neposrednem prenosu prenašali na Šport TV, se bodo pomerili z Eisbarenom iz Zell am Seja.

Strelsko razpoloženi Železarji so reprezentančni odmor, med katerim so za slovensko izbrano vrsto zaigrali tudi Erik Svetina, Žiga Urukalo, Nejc Stojan in Aljoša Crnovič, očitno izjemno izkoristili. Po njem so se na ledene ploskve namreč vrnili z izjemno rutinirano zmago proti nekdanjim prvakom tekmovanja.

Po tekmi, v kateri so Južnim Tirolcem nasuli kar osem golov je misli strnil Jeseniški napadalec Gašper Glavič: “Prva tretjina je bila zelo izenačena. Lahko bi se obrnila v katerokoli smer, saj smo imeli oboji nekaj lepih priložnosti. V drugi tretjini smo s svojim trdim delom izkoristili njihove napake. Imeli smo tudi nekaj sreče in tako prišli do prednosti šestih zadetkov po dveh tretjinah. V zadnjem delu smo želeli tekmo mirno pripeljati do konca in smo tudi jo ter odnesli domov tri točke.”

Tokrat jim bo na drugi strani ledene ploskve stala trenutno četrta ekipa lige Eisbaren. Varovanci Nika Zupančiča so v tej sezoni po rednem delu s 5:4 izgubili zgolj proti četrtkovim nasprotnikom. Tega se pred obračunom z Jeseničani spominja tudi Eisbarenov branilec Johannes Schernthaner. ‘’Če bomo želeli priti do novih točk, bomo v primerjavi s tekmo proti Feldkirchu zagotovo morali pokazati še boljši obraz. Jeseničane smo sicer letos doma že premagali, a kljub temu bomo pripravi na tekmo posvetili veliko časa.’’

Prenos Jesenice – Eisbaren od 18.50 samo na Š1!