182035

Železarji na napačni strani golijade v Podmežakli (VIDEO)

Avtor: Urban Kolman
21. 1. 2023, 20.12

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so na drugi tekmi drugega dela alpske lige izgubili proti Unterland Cavaliers s 3:5 (1:1, 2:3, 0:1). Gorenjci so izgubili že uvodno tekmo v tem delu tekmovanja, in sicer po podaljšku proti Cortini.

Rudolf Polcs je načel mrežo tekmeca v deseti minuti, toda v 19. in 21. minuti so gostje poskrbeli za preobrat. Na srečo domačih je le 20 sekund po vodilnem golu Unterlanda izid znova poravnal Gašper Seršen.

Luka Ulamec je v 27. minuti Jeseničanom spet priigral vodstvo, toda gosti so spet hitro odgovorili z golom Santerija Haarale, za nameček pa so v 33. minuti gostitelji prvič v sezoni dobili še četrti gol na tekmi, njegov avtor je bil Moritz Kaufmann.

Domače hokejiste je v še večje težave pahnil Haarala s svojim drugim golom na tekmi v 46. minuti, Italijani pa so se nato uspešno branili.

Jeseničani so sicer redni del regionalnega tekmovanja prepričljivo dobili. Na 28 tekmah so dosegli 25 zmag in končali na vrhu z veliko prednostjo pred zasledovalci, zbrali so 75 točk.

Takšen razplet po rednem delu je Jeseničanom prinesel tudi pet bonus točk, a so to prednost pred tekmeci v skupini master praktično že zapravili po dveh tekmah. Sistem tekmovanja je tak, da igra vsak z vsakim po enkrat doma in v gosteh.

V skupini master sta sicer poleg Jeseničanov, Unterlanda in Cortine še Ritten in mlada salzburška ekipa. Preostale ekipe se v dveh kvalifikacijskih skupinah borijo za tri prosta mesta v končnici.

Jeseničani bodo prihodnjo soboto doma gostili še Ritten.

1

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več