single
[3]
58892

Zdovc ni več trener Cedevite

Avtor: Gregor Kovačič
7. 6. 2018, 18.59

Nekdanji selektor slovenske košarkarske reprezentance Jure Zdovc ni več trener petkratnega hrvaškega prvaka Cedevite, je na svoji spletni strani objavil klub iz Zagreba.

V pogodbi med Zdovcem in Cedevito je bilo zapisano, da bo zagrebška ekipa v primeru končne zmage v regionalni ligi Aba ali evropskem pokalu, kar bi pomenilo, da bi se prebila v elitno evroligo, samodejno podaljšala pogodbo z 51-letnim Konjičanom, a hrvaška ekipa teh ciljev ni izpolnila.

“Jure Zdovc je sijajen človek in trener. Pod njegovim vodstvom je Cedevita osvojila državno prvenstvo, pokal Krešimirja Ćosića in superpokal lige Aba. Za vse dosežke se mu iskreno zahvaljujemo, toda cilji kluba so bili jasni, teh pa v pravkar končani sezoni nismo izpolnili in smo se zavoljo tega odločili za trenersko zamenjavo,” so med drugim zapisali pri zagrebškem klubu.

Nekateri hrvaški in španski mediji so medtem že zapisali, da bo Zdovca zamenjal 42-letni Španec Sito Alonso, a tega v zagrebškem klubu niso potrdili.

Foto: Sportida.com

Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Celjski vezist o padcu forme v zadnjem obdobju: “Ne bi rekel, da je to zaradi menjave trenerja” (VIDEO)...Več

2

Lakersi brez LeBrona še naprej v sijajni formi: Tandem Luka-Reaves utišal volkove (VIDEO)...Več

3

Kaos v Argentini: Kamikaze Jonass med žrtve vpletel tudi Pancarja (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Predsednik Maribora Ilicali: “Nedvomno lahko še osvojimo naslov prvaka!”...Več

2

Iranska past za Infantina...Več

3

Zamaskirani navijač izklopil VAR: Sodnik ostal pred črnim zaslonom (VIDEO)...Več