single
[2]
87078

Zaradi prevelike konkurence bo Birsa spremenil igralni položaj

Avtor: Marko Premrl
12. 9. 2019, 08.23

Valter Birsa se po prestopu iz Chieva V Cagliari še ni povsem našel. Hitro po prihodu na otok je staknil poškodbo, v novi sezoni pa tudi ne dobiva velike minutaže. Trener Rolando Maran razmišlja, da bi mu spremenil igralni položaj.

Birsa do zdaj večinoma igral v vlogi povezovalca med sredino in napadom, velika konkurenca v vezni liniji pa bi lahko pomenila, da bi se preselil še bliže gola. Trener Rolando Maran namreč na zadnjih treningih poskuša s Primorcem v vlogi druge špice.

Cagliari ima namreč precej preglavic v napadu, potem ko se je poškodoval prvi golgeter ekipe Leonardo Pavoletti.

Pri novinarjih, ki sledijo Cagliariju, se poraja dvom o uspešnosti Maranove poteze. Njihovo mnenje je namreč, da bi bil Birsa precej izgubljen v napadu. Kar naenkrat njegova vloga ne bi bila več podajanje žog do napadalcev, ampak sprejemanje in zaključevanje. Poleg tega še namigujejo, da naj bi Valter z leti izgubil hitrost in dinamičnost, kar je ključnega pomena pri napadalcu.

Cagliari naslednjo tekmo v Serie A igra v nedeljo ob 15.00 proti Parmi. Dvoboj si boste lahko ogledali v neposrednem prenosu na Š2. 

 

Foto: Šport TV

Zadnje video vsebine

1

Rakete Eurobasket končale z zasluženo zmago (VIDEO)...Več

2

Ajša Sivka: Sploh še nisem uspela dojeti vsega (VIDEO)...Več

3

Simao: “Priprave nam omogočajo, da se spoznamo in povežemo” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

URADNO: Delius si mane roke, zmajev dragulj za rekordno odškodnino zapušča Ljubljano (VIDEO)...Več

2

Slovenke nadoknadile zaostanek 24 točk, a ostale praznik rok (VIDEO)...Več

3

Zgodovinski uspeh, norija v garderobi in “Marjanca” (VIDEO)...Več