[15]
178554

Žan Kranjec z izjemno drugo vožnjo na zmagovalni oder

10. 12. 2022, 13.43

Žan Kranjec je osvojil tretje mesto na veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Val d'Iseru v Franciji. Slovenski as je bil po prvi vožnji 11., z drugim najboljšim časom druge vožnje pa je pridobil kar devet mest ter se še na drugem veleslalomu sezone po vrsti prebil na stopničke.

Zmagal je Švicar Marco Odermatt, ki je bil najboljši že po po prvi vožnji veleslaloma. Drugo mesto je osvojil Avstrijec Manuel Feller, ki je bil drugi tudi po prvi vožnji.

Feller je za Odermattom zaostal 1,40 sekunde, končni zaostanek Kranjca pa je znašal 2,05 sekunde.

Kranjec je na ledeniški uverturi nad Söldnom 23. oktobra osvojil drugo mesto, zaostal je le za najboljšim smučarjem in veleslalomistom minule zime, Odermattom, ki je prišel do še tretje zmage v tej zimi.

Kranjec je v Val d’Iseru osvojil deseto uvrstitev med najboljše tri na tekmah svetovnega pokala. Prav vseh deset uvrstitev na stopničke v svetovnem pokalu je zbral v veleslalomu. Od Slovencev sta na veleslalomih večkrat stali na zmagovalnem odru le izjemni Tina Maze, 28-krat, in Mateja Svet, 14-krat.