[11]
187365

Žan Kranjec kljub enajstemu mestu v veleslalomskem seštevku končal med najboljšimi tremi

18. 3. 2023, 12.56

Marco Odermatt je zmagovalec zadnjega veleslaloma sezone alpskih smučarjev. Švicarski as je prepričljivo zmagal, po tem ko je vodil že po prvi vožnji. Slovenski šampion Žan Kranjec je na finalu sezone v Soldeuu v Andori zadržal tretje mesto v posebnem seštevku veleslaloma. Zadnji veleslalom je končal na 11. mestu (+2,96).

Norvežan Henrik Kristoffersen je osvojil drugo mesto (+2,11), Avstrijec Marco Schwarz je bil tretji (+2,29).

Schwarz je bil na zadnji tekmi glavni tekmec slovenskemu smučarju za tretje mesto v seštevku discipline.

Odermatt je že predčasno osvojil veleslalomski globus, Kristoffersen pa je v seštevku discipline osvojil drugo mesto. Kranjec je prvič sezono končal kot tretji v seštevku discipline, doslej je bil že dvakrat četrti.