[15]
117818

Žan Košir v Moskvi priznal premoč le Karlagačevu

30. 1. 2021, 19.41

Slovenski deskar Žan Košir je na paralelnem slalomu v Moskvi zasedel drugo mesto. V finalu ga je le za sedem stotink sekunde premagal domačin Dimitrij Karlagačev, ki je bil najboljši že v kvalifikacijah. Za Tržičana je bila to jubilejna 20. uvrstitev na zmagovalni oder tekem svetovnega pokala in druga v letošnji sezoni.

Košir, petkratni zmagovalec tekem svetovnega pokala, je v Moskvi presenetil svoje navijače, saj je v Rusijo odpotoval praktično neposredno iz karantene zaradi okužbe z novim koronavirusom. Že pred tekmo je sicer trdil, da se odlično počuti, a da bi lahko posegel v boj za stopničke, so računali le največji optimisti.

Dobitnik treh olimpijskih kolajn je po slabši lanski sezoni spet v odlični formi, letos se je na stopničke uvrstil že na tekmi v Carezzi. V Moskvi kvalifikacije sicer niso napovedovale takega uspeha, na obeh progah je dosegel 13. čas, skupno je to pomenilo 11. mesto.

A nato je edini slovenski predstavnik v Moskvi svoje predstave samo stopnjeval. V osmini finala je imel nekaj sreče, Avstrijec Lukas Mathies proge ni izpeljal, nato pa je Slovenec premagal še Švicarja Daria Caviezla in Italijana Edwina Corattija, na koncu tretjega.

V finalu pa mu je malo zmanjkalo, da bi dosegel šesto zmago v svetovnem pokalu, zadovoljiti se je moral z 20 stopničkami v karieri in tretjimi slovenskih deskarjev v letošnji sezoni. Za malenkost je bil od njega boljši 22-letni Karlagačev, svetovni mladinski podprvak, ki doslej še ni stal na stopničkah na tekmah svetovnega pokala.

Pri dekletih je zmagala Avstrijka Daniela Ulbing, ki je bila v finalu tri stotinke sekunde hitrejša od Rusinje Sofije Nadiršine, tretja je bila Nemka Ramona Hofmeister.

Preostali člani slovenske reprezentance še okrevajo po okužbi z novim koronavirusom in v Rusijo niso odpotovali.