single
[3194]
279016

Žalostna vest pred nedeljskim derbijem: Umrl nekdanji kapetan in trener Zmajev

Avtor: Lamin Diallo
7. 2. 2026, 16.41

V 85. letu starosti je ponoči umrl Miloš Šoškić, dolgoletni kapetan, trener in funkcionar ljubljanske Olimpije, ki je v bolnišnici okreval zaradi hude pljučnice, so zapisali številni slovenski mediji.

Novico o smrti Šoškića je potrdil tudi ljubljanski klub na družbenih omrežjih.

Šoškić ima v zgodovini ljubljanskega kluba prav posebno mesto. V zmajevem gnezdu je združeval različne vloge, od nogometaša, trenerja, tehničnega vodje in tudi športnega direktorja.

Na Kosovu rojeni Šoškić je sicer prve nogometne korake naredil v Beogradu. Bil je član OFK Beograda, nato pa se je preselil v Slovenijo.

V skoraj treh desetletjih delovanja je Olimpiji vtisnil prepoznaven pečat, zaznamovan z redom, delovno etiko in neomajno disciplino, težave pa je praviloma reševal preudarno in brez nepotrebnih konfliktov.

Kot igralec je v zeleno-belem dresu odigral 360 tekem, kar ga uvršča na tretje mesto na lestvici nogometašev z največ nastopi v zgodovini ljubljanskega kluba. Borbeni osrednji branilec je bil tudi kapetan ekipe, a njegov vpliv se ni končal ob koncu igralske kariere.

Leta 1988 je prvič prevzel trenersko vlogo pri Olimpiji in jo treniral v nekdanji prvi in drugi jugoslovanski ligi, po osamosvojitvi pa je v Sloveniji vodil tudi Muro, Gorico, Rudar iz Velenja, Korotan, Ljubljano, Mengeš in Ivančno Gorico.

Foto: Sprotida.com

Zadnje video vsebine

1

Svit Sešlar: “Vrnitev v Slovenijo ni korak nazaj” (VIDEO)...Več

2

Dudić z obljubo navijačem: “Prvi polčas je pokazal, kako želimo igrati in kaj lahko pričakujete” (VIDEO)...Več

3

Bayern še drugič zapored brez zmage: Vušković ustavil Bavarce (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Kako je United zopet postal … United...Več

2

”Mura je po velikosti tretji klub v Sloveniji”...Več

3

Pomlajeni Domžalčani tudi brez dolgoletnega kapetana optimistični: “Bolj kot lestvica je pomemben stalen napredek”...Več