213520

Žak Mogel drugi na tekmi celinskega pokala v Garmischu

Avtor: Aljaž Pirnat
7. 1. 2024, 08.34

Slovenski smučarski skakalec Žak Mogel je na sobotni tekmi celinskega pokala v nemškem Garmischu zasedel drugo mesto. Zmagal je Norvežan Robin Pedersen. V drugi periodi je Mogel končal na petem mestu, dva Norvežana, Nemec in Avstrijec pred njim pa so svojim državam priborili enega skakalca več.

Z drugim mestom v Garmischu pa se je Mogel prebil na skupno tretje v seštevku celinskega pokala, ki se bo prihodnji konec tedna nadaljeval v avstrijskem Innsbrucku.

Od Slovencev so v Nemčiji do točk prišli še Maksim Bartolj z 12. mestom, 14. je bil Jan Bombek, 19. Žiga Jelar, 21. Rok Masle, točko pa je s 30. mestom ujel tudi Jernej Presečnik.