[1176]
165228

Zadržani Gajser sedmi v prvi vožnji Lommela

24. 7. 2022, 15.02

Slovenski motokrosist Tim Gajser je v prvi vožnji dirke svetovnega prvenstva v Belgiji osvojil sedmo mesto v elitnem razredu MXGP. Zmagal je Nizozemec Brian Bogers.

Tim Gajser, HRC Honda

Gajser je sicer prepričljivo prvi v seštevku sezone, pred današnjo dirko je imel kar 125 točk naskoka pred najbližjim zasledovalcem. Po današnji prvi vožnji se je ta le za malenkost zmanjšal, saj je najbližji tekmec, zmagovalec sobotnih kvalifikacij Švicar Jeremy Seewer, tokrat končal mesto pred njim.

V današnji prvi vožnji je Gajser že startal zadržano in bil na začetku četrti, v naslednjih krogih pa je izgubil še nekaj mest, ko ga je na zahtevnem mivkastem terenu prehitelo še nekaj tekmecev. Na koncu mu je ostalo sedmo mesto.

V ospredju je bil najbolj prepričljiv Bogers, ki se je po nekaj krogih prebil v vodstvo in tam ostal do konca. Drugi je bil njegov rojak Calvin Vlaandern, tretji pa Francoz Romain Febvre.

V razredu MX2 so bili najboljši Nizozemec Kay de Wolf, Belgijec Jago Geerts in Nemec Simon Längenfelder. Slovenski dirkač Jan Pancar je uvodno vožnjo končal na 13. mestu.

VN Flandrije: druga vožnja v razredu MX2 od 16.00 dalje, v MXGP pa od 17.00 samo na Š1!