[4]
98398

Zadetek in dve podaji Kopitarja za zmago proti Minnesoti

8. 3. 2020, 09.22

Ekipa Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi NHL doma premagala Minnesoto Wild s 7:3. Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je dosegel tri točke, dosegel je prvi gol na tekmi in nato še dvakrat podal. Kralji so dosegli sedemindvajseto zmago v sezoni, a so še vedno na zadnjem mestu zahodne konference, od končnice pa oddaljeni 16 točk.

Dustin Brown je dosegel hat trick in poleg treh golov še enkrat uspešno podal za peto zaporedno slavje Kings, kar je najdaljši zmagoviti niz ekipe v tej sezoni.

“Čeprav je končnica izgubljena, tekme izrabljamo, da postajamo boljši. Ta letni čas je najbolj zanimiv, ne glede na to, da nisi med ekipami, ki bodo igrale končnico. Danes smo igrali z moštvom, ki se obupno bori za uvrstitev v izločilne boje, zato smo morali pokazati še več kot v normalnih okoliščinah,” je po tekmi dejal Brown.

Njegova ekipa si je zmago zagotovila v zadnjih minutah igre, še dve minuti in 14 sekund pred koncem so kralji vodili le s 4:3, nato je Brown dosegel dva zaporedna gola, visoko zmago pa potrdil Gabriel Vilardi. Kopitar je zadel za vodstvo 1:0.

Kings bodo naslednjo tekmo igrali v noči na torek po slovenskem času, ko bodo gostili Colorado Avalanche.

Derbi je bil v Bostonu, kjer so v obračunu najboljših ekip vzhodne konference gostovali hokejisti Tampe. Najboljša ekipa lanskega rednega dela je gostitelje, finaliste lanskega prvenstva, premagala s 5:3. Prva dva gola je dosegla z igralcem manj na ledu, v razmaku dobre minute sta napake domačih igralcev kaznovala Anthony Cirelli ter Mihail Sergačev.

Vodila je tudi s 3:0, nato pa se je Boston dvakrat približal na gol zaostanka, s svojim 48. golom sezone, s katerim spet sam vodi na lestvici strelcev, je izid 3:4 postavil David Pastrnak. A vodilni ekipi, ki ima kljub porazu še vedno sedem točk prednosti pred drugouvrščeno Tampo, ni uspelo izenačiti, še več njihovo tveganje v zadnjih minutah je z golom v nebranjeno mrežo kaznoval Nikita Kučerov.

Zmagal je tudi Washington, tretja ekipa zahodne konference, v še enem derbiju je bil s 5:2 boljši od Pittsburgha. Njegov prvi zvezdnik Aleks Ovečkin tokrat ni dosegel niti točke, njegovo delo je z dvema goloma in podajo prevzel Nick Dowd. Uspešnejša sta bila zvezdnika pingvinov, gol sta dosegla tako Sidney Crosby, ki je bil natančen že na tretji zaporedni tekmi, kot Jevgenij Malkin.

Odlično formo v zadnjem času kaže Philadelphia, ki je zabeležila že deveto zaporedno zmago. Dva gola je k zmagi 3:1 proti Buffalu prispeval Claude Giroux, vratar Carter Hart je ubranil 38 strelov.

Tekmo z veliko goli so spet odigrali New York Rangers, ki pa so v nasprotju s prejšnjo tekmo, na kateri je Mika Zibanejad dosegel kar pet zadetkov, izgubili. New Jersey je bil boljši s 6:4, Šved je tokrat mrežo zatresel le enkrat, za zmagovalce sta bila po dvakrat natančna Kyle Palmieri in Travis Zajac. Obe ekipi se sicer borita za uvrstitev v končnico, čeprav so hudiči na zahodu šesti, rangerji pa deseti, so med njimi le tri točke razlike.

V tem boju za mesta med osem so na zahodu še Columbus, Toronto, Florida New York Islanders in Carolina. Slednja sta se pomerila med seboj, podaljšek za zmago Caroline je odločil Vincent Trocheck. Florida je s 4:1 ugnala Montreal, Columbus je z enakim izidom izgubil v Edmontonu, kjer je domači vratar Mikko Koskinen zbral kar 45 obramb.

V boju za uvrstitev med najboljših osem je napeto tudi na zahodu, do pomembne zmage je tokrat prišel Nashville, ki je bil z nogometnih 1:0 uspešen v Dallasu. Nogometni izid je bil tudi v San Joseju, kjer je Ottawa domačo ekipo premagala po podaljšku z 2:1.