[3]
75120

15. 3. 2019, 09.06

Košarkarji Dallas Mavericks so v severnoameriški košarkarski ligi NBA doživeli nov poraz. Na gostovanju pri moštvu Denver Nuggets so bili prekratki za koš, bilo je 100:99 za domače. Slovenski košarkar Luka Dončić je dobrih pet sekund pred koncem zabil za vodstvo Dallasa z 99:98, a je Nikola Jokić v zadnjem napadu poskrbel, da je zmaga ostala doma.

Dončić je imel po zabijanju še prosti met, a ga je zgrešil. Domači so začeli s strani, met prepustili Jokiću, ki je zaupanje upravičil in svojemu moštvu zagotovil 45. zmago v sezoni. Dallas je na začetku zadnje četrtine vodil za 12 točk, a so gostujoči košarkarji v zadnjem delu igre skupaj dosegli le deset točk in na koncu nesrečno izgubili.

“Moral bi zadeti tisti prosti met. Čutim, da sem razočaral ekipo,” je o zadnjem zgrešenem metu na tekmi dejal Dončić, ki je na tekmi zadel tri od sedmih prostih metov.

“Luka je odigral odlično akcijo za vodstvo in nasprotno moštvo je zadelo težak met, ki jim je ob izteku časa prinesel zmago,” je dejal trener Dallasa Rick Carlisle.

Dvajsetletni Dončić je na parketu preživel 35 minut in čeprav je zadel le enega od osmih poskusov za tri točke, je bil s 24 točkami najboljši strelec svojega moštva. Temu je dodal še 11 skokov in devet podaj. Jalen Brunson je prispeval 20 točk.

Pri Denverju, četrtem moštvu lige, je 33 točk dosegel Paul Millsap. Jokić, ki je odločil tekmo, je do prvih točk na tekmi prišel šele šest minut in pol pred koncem, skupaj jih je dosegel 11, v statistiko pa je vpisal še 14 skokov in osem podaj.

Millsap pa je o predstavi Jokića dejal: “To rabimo od njega. Za nas odlično igra že celo sezono. Zagotovo ima moj glas za najkoristnejšega igralca sezone.”

Dallas skoraj nima več možnosti za končnico, ta pa se vse bolj odmika tudi Los Angeles Lakers in LeBronu Jamesu. Tokrat so z 98:111 izgubili v gosteh pri drugem moštvu lige Toronto Raptors, za katere je Kawhi Leonard dosegel 25 točk, Norman Powell 20. Ob šestem porazu na zadnjih sedmih tekmah je James vpisal 29 točk, Alex Caruso pa 16 ob rekordnem dosežku kariere.

Oklahoma City Thunder je imela napad za zmago, a je Russell Westbrook ob zvoku sirene zgrešil met za tri točke, tako da je zmaga ostala doma pri moštvu Indiana Pacers, bilo je 108:106 za domače. Westbrook je sicer dosegel trojnega dvojčka, vpisal je 19 točk, 14 skokov in 11 podaj. Njegov soigralec Paul George je dosegel 36 točk, a to ni bilo za preprečitev poraza. Odločilni koš je dve sekundi pred koncem tekme dosegel Wesley Matthews, skupno je za Indiano, ki je v tretji četrtini zaostajala že za 18 točk, dosegel 16 točk. Domantas Sabonis, nekdanji igralec Oklahome, je bil s 26 točkami najboljši strelec svojega moštva, Bogdan Bogdanović jih je dosegel 23.

Orlando Magic je doma s 120:91 premagal Clevelend Cavaliers, Boston Celtics so doma s 126:120 premagali Sacramento Kings, Utah Jazz pa s 120:100 Minnesoto Timberwolves.

Dallas bo niz sedmih zaporednih porazov poskušal prekiniti v noči na nedeljo, ko bo gostil moštvo Cleveland Cavaliers, Miami Heat z Goranom Dragićem pa bo znova na delu v noči na soboto, ko bo gostil Milwaukee Bucks.