[3]
53150

Za pokal Spar Sixt Primorska in Šenčur Gorenjska gradbena družba

18. 2. 2018, 07.48

Danes popoldan bo znan zmagovalec sedemindvajsete sezone slovenskega košarkarskega pokala. Tako Sixt Primorska kot Šenčur Gorenjska gradbena družba sta prvič v finalu, tako da bo eden od njiju šesti slovenski klub s pokalno lovoriko. Finale v dvorani Tivoli se bo začel ob 16.30.

Do zdaj je slovenski pokal osvojilo le pet klubov, Olimpija, Krka, Helios, Zlatorog in Kovinotehna Savinjska Polzela, tokratni finale pa bo drugi od 1991 dalje brez Olimpije ali Krke.

Petrol Olimpijo je v polfinalu izločila Sixt Primorska, Šenčurjani pa so bili boljši od Krke. Na obeh medsebojnih srečanjih v državnem prvenstvu so se zmage veselili Primorci, ki so redni del lige Nova KBM končali na prvem mestu. Šenčur je bil četrti.

“Glede na rezultate v tej sezoni je moštvo Sixt Primorske nedvomno favorit finalne tekme. Ob podpori navijačev moramo do zadnje sekunde vztrajati pri svojem načinu igre,” pravi Rade Mijanović, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe.

Njegov kolega na drugi strani Jurica Golemac pa odgovarja: “Šenčur je na polfinalni tekmi s Krko prikazal odlično predstavo, tudi celotno sezono pa Gorenjci kažejo, da imajo izkušene igralce, ki so že osvajali naslove na takšnih turnirjih.”