[3145,3]
155242

Za konec prvega dela v Grčijo … brez Blažiča

5. 4. 2022, 14.04

Košarkarji Cedevite Olimpije bodo v sredo v grškem mestu Patras zaključili redni del 7DAYS EuroCupa. Za boljše izhodišče pred začetkom končnice se bodo izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca ob 18.30 po slovenskem času pomerili z domačim Promitheasom.

Po nedeljski zmagi v Podgorici, se je člansko moštvo v ponedeljek zjutraj odpravilo v grški Patras, kamor so Zmaji prispeli v poznih popoldanskih urah. V sredo ob 18.30 po slovenskem času oz. 19.30 po lokalnem, se bodo ljubljanski košarkarji v Dimitris Tofalos Areni v zadnjem kolu rednega dela 7DAYS EuroCupa pomerili s Promitheasom in skušali svoj niz zmag v Evropskem pokalu podaljšati na osem uspehov.

V grškem obalnem mestu se bo ljubljanski kolektiv v sredo predstavil brez kapetana Jake Blažiča, ki bo tako izpustil drugo tekmo zapored. Že v nedeljo Blažič namreč ni stopil na parket zaradi bolečin v hrbtu, strokovni štab pa je skupaj s kapetanom sprejel odločitev, da je bolje, da se Blažič v ponedeljek vrne v Ljubljano in tam trenira po prilagojenem programu.

V 7DAYS EuroCupu Cedevita Olimpija poraza ne pozna vse od 26. januarja, ko so Zmaji doživeli poraz na gostovanju pri JL Bourgu v Franciji. Motivirani ljubljanski košarkarji so za tem zabeležili zmago na sedmih zaporednih evropskih obračunih. V mesecu marcu je Golemčeva četa zaporedoma premagala Budućnost VOLI, sredine tekmece v Patrasu, Virtus Segafredo Bologno, Umano Reyer in Valencio Basket.

Grški Promitheas, ki je stari znanec Cedevite Olimpije iz prvega dela minule sezone, pred zaključkom rednega dela sezone Evropskega pokala v skupini B zaseda zadnje mesto. Na 17 tekmah je grški kolektiv zabeležil štiri zmage, doživel pa je 13 porazov.

Minuli konec tedna je Promitheas na parket stopil v 20. kolu grškega državnega prvenstva in tesno, z rezultatom 88:84, premagal Ionikos. Praktično nezaustavljiv na sobotni tekmi je bil Dimitris Agravanis, ki se je spogledoval s trojnim dvojčkom, in tekmo zaključil s 33 točkami, devetimi skoki ter osmimi asistencami, ob tem pa je iz igre zadel vseh 14 metov za dve točki.

Ekipi sta se med seboj prvič srečali pred manj kot mesecem dni v Ljubljani, zanesljivo zmago z rezultatom 98:84 pa je slavila Cedevita Olimpija. Košarkarji v zeleno-oranžnih dresih so vodili skozi celoten obračun. Prvo četrtino so dobili z razliko 12 točk (27:15), v drugem delu igre pa je Promitheasu uspelo nekoliko zmanjšati razliko (48:43). V drugi polčas je Cedevita Olimpija krenila silovito. Po delnem izidu 18:0 je prednost narasla, že pred koncem tretje četrtine pa sta na parket stopila mlada in nadarjena Luka Ščuka in Dan Duščak. V zadnjem delu srečanja je priložnost za igro dobil še Blaž Habot, Zmaji pa so tekmo mirno pripeljali do konca in se veselili zaslužene zmage. V vrstah Cedevite Olimpije je bil z 22 točkami najboljši strelec Jacob Pullen, za Grke jih je 18 dosegel prej omenjeni Agravanis.

VIR: cedevita.olimpija.com

1

(VIDEO) Boromisa po porazu z Bravom: Oprosti vsem navijačem za sezono brez trofeje...Več

2

Arnol po zmagi proti Olimpiji: Današnja tekma je bil zrelostni izpit, ki smo ga uspešno opravili (VIDEO)...Več