170489

Za konec EP v streljanju peto mesto Čeperja

Avtor: Rene Vidmar
17. 9. 2022, 16.57

Slovenski strelec Jože Čeper je na evropskem prvenstvu v Vroclavu osvojil peto mesto v disciplini pištola s središčnim vžigom na 25 metrov. Petindvajsetletnega strelca iz Gornjih Ležeč, ki je zadel 580 krogov, sta dva kroga ločila od bronastega odličja.

Čeper je bil po natančnem delu tekmovanja z 293 krogi na prvem mestu. V hitrostrelnem delu je zadel 287 krogov, a imel tudi dva ponesrečena strela, ki sta ga na koncu stala prvih stopničk na velikem tekmovanju.

Zlato kolajno je osvojil Švicar Adrian Schaub, srebrno Azerbajdžanec Ruslan Lunev, bronasto pa Estonec Peeter Olesk.

Živa Dvoršak, Urška Kuharič in Klavdija Jerovšek so veliko pričakovale od današnje ekipne tekme v disciplini malokalibrska puška trojni položaj 50 metrov, na koncu pa so v mrzlem in vetrovnem vremenu s 1295 krogi zasedle 12. mesto in se niso prebile v finale.

Najbolj razpoložena je bila Dvoršakova, sicer sedma na posamični tekmi v kraljevski strelski disciplini, ki je zadela 434 krogov. Jerovškova je ekipno tekmo končala s 432, Kuharičeva pa s 429 krogi.