single
[3194]
219240

Za incident v Murski Soboti poleg Maribora zdaj kaznovana še Mura

Avtor: Klemen Verlič
1. 3. 2024, 17.43

Potem ko je disciplinski sodnik Nogometne zveze Slovenije (NZS) prvoligašu Mariboru po incidentu v Murski Soboti, v katerem je bilo zaradi odvrženega pirotehničnega eksploziva na igrišče poškodovanih sedem ljudi, naložil 25.000 evrov kazni in tekmo registriral s 3:0 v korist Mure, je danes kazen doletela še Muro. Ta mora plačati 3750 evrov.

Disciplinski sodnik Boštjan Jeglič je Muri kazen naložil zaradi nešportnega in neprimernega vedenja navijačev, večkratnega metanja petard, žaljivega skandiranja in pomanjkljive organizacije tekme.

Medtem pa bo moral Maribor, ki je že napovedal pritožbo na kazen NZS, ob omenjenih kaznih dodatno naslednje štiri domače tekme igrati pred praznimi tribunami.

Sporni dogodek se je zgodil v 58. minuti tekme 21. kroga prve lige Telemach med Muro in Mariborom, ko je s sektorja navijačev Maribora neznanec odvrgel močno pirotehnično sredstvo, ki je poškodovalo šest članov domačega nogometnega kluba in mladega pobiralca žog.

Foto: Sportida.com
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Po poškodbi, ki marsikomu uniči kariero, se Ristič vrača kot prerojen (VIDEO)...Več

2

Campelos po evropskem slovesu: “Ponos prevlada nad razočaranjem, pokazali smo, da sodimo na ta nivo” (VIDEO)...Več

3

Nora končnica v četrtfinalu EuroCupa: Ankara s trojko v zadnjih sekundah strla Hapoelova srca (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Hodžić in Horvat: “Cedevita Olimpija je v Evropi letos opravila sijajno delo, pogrešali smo le več navijačev”...Več

2

Predsednik Maribora Ilicali: “Nedvomno lahko še osvojimo naslov prvaka!”...Več

3

Iranska past za Infantina...Več