225381

Xabi Alonso in njegovi varovanci podrli 60 let star rekord

Avtor: Lamin Diallo
10. 5. 2024, 09.59

Nogometaši Bayerja iz Leverkusna so pod taktirko trenerja Xabija Alonsa podrli 60 let star klubski rekord. V vseh tekmovanjih so nepremagani že 49 tekem zaporedoma. Od uvedbe evropskih tekmovanj takšne serije ni naredila še nobena ekipa, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

Bayer Leverkusen je v četrtek na povratni tekmi polfinala evropske lige za rekord remiziral z Romo (2:2). Rekord so Nemci zrežirali v zadnjih minutah tekme, ko sta zaostanek 0:2 izničila Gianluca Mancini z avtogolom v 82. minuti, ter Josip Stanišić globoko v sodniškem dodatku.

Pred tem si je Bayer delil rekord z Benfico iz Lizbone, ki je od decembra 1963 do februarja 1965 ostala nepremagana na 48 uradnih tekmah.

A pred Bayerjem so za podaljšanje rekorda težki obračuni. Nogometaše čaka finala evropskega in nemškega pokala ter zahteven zaključek v bundesligi, kjer so doslej nanizali 26 zmagi in šest remijev.

In prav rekord bundeslige se zdi za ekipo iz Leverkusna najtežje dosegljiv. Tega ima Bayern München, ki je med leti 2012 in 2014 s trenerjema Pepom Guardiolo in Juppom Heynckesom ostal na domačih zelenicah nepremagan 53 tekem.

Bayer bo skušal ostai neporažen tudi v nemški Bundesligi, ko mu bo v nedeljo nasproti stal Bochum. Tekma se bo na Šport TV 1 pričela v nedeljo ob 19:25.

1

(VIDEO) Boromisa po porazu z Bravom: Oprosti vsem navijačem za sezono brez trofeje...Več

2

Arnol po zmagi proti Olimpiji: Današnja tekma je bil zrelostni izpit, ki smo ga uspešno opravili (VIDEO)...Več