Wade izbral Chicago Bulls

Avtor: Rok Grilec
7. 7. 2016, 08.43

Soigralec slovenskega košarkarskega reprezentanta Gorana Dragića v moštvu Miami Heat Dwyane Wade se je odločil za menjavo sredine. Štiriintridesetletni košarkar bo v novi sezoni severnoameriške košarkarske lige NBA zaigral za moštvo iz svojega rojstnega kraja Chicago Bulls.

Ameriški mediji poročajo, da bo Wade podpisal dvoletno pogodbo. Wade, ki je pri vročici iz Miamija preživel 13 sezon, s floridskim moštvom pa je osvojil tri naslove prvakov lige NBA v letih 2006, 2012 in 2013, je po koncu sezone izbral možnost, da poišče boljše pogoje kot prost igralec. Wade se sicer še dogovarja o višini pogodbe, ki naj bi dosegla vrednost vsaj 50 milijonov dolarjev (45 milijonov evrov).

Kot kaže, bo Chicago privolil, saj je lastnik vročice Micky Arison Wadu prek družbenih omrežij že zaželel veliko sreče v novem kolektivu. Wade je bil peti izbor na izboru lige NBA leta 2003, izbral ga je Miami, kateremu je bil zvest vse doslej. “Hvala @Dwyane Wade za čudovitih 13 let. Imel si velikanski vpliv na našo skupnost in organizacijo. Želimo ti vse najboljše,” je Arison zapisal v tweetu.

Wade je v minuli sezoni sicer imel najmanjšo minutažo na tekmo 30,5 minute in je povprečno dosegal 19,0 točke na tekmo, kar je bilo njegovo daleč najslabše povprečje, takšnega je imel denimo v svoji premierni sezoni v ligi NBA 2003/04. Wade je bil v letu 2008 član zvezdniške ameriške reprezentance, ki je osvojila zlato kolajno na olimpijskem turnirju v Pekingu.

1

Nikdar več “Neverkusen”, Bayer je premierno nemški prvak! (VIDEO)...Več

2

3

Gajser po novih stopničkah: “Neverjetnim slovenskim navijačem sem želel pokloniti zmago” (VIDEO)...Več