[1175]
168665

Vuelta: V vožnji na čas od Rogliča boljši le vodilni Evenepoel

30. 8. 2022, 17.45

Belgijec Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl) je zmagovalec desete etape kolesarske dirke po Španiji. V vožnji na čas od Elcheja do Alicanteja (30,9 km) je bil 22-letnik za 48 sekund hitrejši od slovenskega asa Primoža Rogliča, ki pa je z drugim mestom napredoval tudi na drugo mesto v skupnem seštevku.

S 34. zmago v karieri, od tega osmo v kronometrih, je Evenepoel še povečal prednost v skupnem seštevku. Po desetih etapah ima zdaj 2:41 minute naskoka pred Rogličem (Jumbo-Visma), tretji je Španec Enric Mas (Movistar), ki je bil v etapi deseti in v skupnem seštevku zaostaja 3:03 minute.

Dvaintridesetletni Roglič je moral prvič v poklicni karieri priznati premoč kateremu od tekmecev v vožnjah na čas na španskih tleh. Do danes je bil najboljši osemkrat, od tega štirikrat na dirki po Španiji.

Daleč najboljši čas je sprva v etapi postavil na koncu tretjeuvrščeni Francoz Remi Cavagna (Quick-Step Alpha Vinyl). Njegov čas 34:18 je bil dolgo nedotakljiv, prvi pa ga je presegel prav Roglič.

Kisovčan je na povsem ravni trasi začel nekoliko rezervirano in po prvem vmesnem času na četrtem mestu za Evenepoelom zaostajal 21 sekund. Nato je stopnjeval ritem, pri drugem vmesnem času še za dobro sekundo zaostal za takrat drugouvrščenim Cavagno, v cilju pa je Francoza prehitel za 12 sekund.

Rogliča je nato ugnal le 22-letni Evenepoel, vodilni na Vuelti. Začel je zelo hitro, pri prvem vmesnem času je imel 20 sekund naskoka, pri drugem 34, nato pa je do cilja to prednost povišal na 48 sekund in se učvrstil v vodstvu.

Zelo dobro se je s do Alicanteja spopadel drugi slovenski predstavnik Jan Polanc. Član UAE Team Emirates je skozi celotno preizkušnjo stopnjeval ritem in na koncu z zaostankom 2:18 minute zasedel 18. mesto.

V sredo bo na sporedu ravninska etapa od El Pozo Alimentaciona do Cabo de Gate (191,2 km).