[1175]
169229

Vuelta: Roglič po 15. etapi še bližje Evenepoelu

4. 9. 2022, 18.05

Slovenski kolesarski as Primož Roglič (Jumbo-Visma) je tudi v 15. etapi s ciljem v Sierra Nevadi odščipnil nekaj časa vodilnemu kolesarju na dirki po Španiji, Belgijcu Remcu Evenepoelu. Je pa obema nekaj časa vzel Španec Enric Mas (Movistar), ki je v cilj pripeljal kot drugi. Etapna zmaga je pripadla Nizozemcu Thymenu Arensmanu (Team DSM).

V skupnem seštevku sicer na prvih treh mestih ni prišlo do sprememb, so se pa spremenila časovna razmerja. Dvaindvajsetletni Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl) je po precej boljši današnji predstavi v primerjavi s sobotno ohranil 1:34 minute naskoka pred Rogličem (Jumbo-Visma), ki je ciljno črto na Alto de la Hoya na 2512 m nadmorske višine prečkal kot peti.

Tretje mesto v skupnem seštevku zaseda Mas (Movistar), ki je z današnjim drugim mestom pridobil šest bonifikacijskih sekund v primerjavi s tekmecema, etapo pa ob tem sklenil še 21 sekund pred Rogličem ter 36 pred Evenepoelom. Za Belgijcem v razvrstitvi zaostaja 2:01 minute.

Etapa je pripadla mlademu Arensmanu, ki je tako slavil drugo zmago v poklicni karieri, prvo je dobil v vožnji na čas na letošnji dirki po Poljski.

Iz številčne skupine ubežnikov je imel 22-letnik iz Deila največ moči, ciljno črto pa je prečkal 1:23 minute pred Masom. Tretje mesto je pripadlo Kolumbijcu Miguelu Angelu Lopezu (Astana Qazaqstan), ki je zaostal 1:25 minute.

V ponedeljek bo na Vuelti prost dan, v torek pa se bo španska pentlja nadaljevala z zanimivo 16. etapo od Sanlucar de Barramede do Tomaresa (189,4 km). Gre za pretežno ravninsko etapo, v zadnjih 14 km pa bodo morali kolesarji premagati dva krajša vzpona, tudi ciljni sprint pa bo potekal nekoliko navkreber.

1

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več