[38]
77727

Vrhničanom tretje mesto v 1. SFL

24. 4. 2019, 08.55

Igralci Siliko Mkeršmanca z Vrhnike so osvojili tretje mesto v 1. SFL. Na povratni tekmi v Litiji so s 6:4 (4:1) premagali gostitelje in se veselili tretjega mesta po zaslugi večjega števila doseženih golov v gosteh, saj so Litijani pred dnevi prvo tekmo na Vrhniki dobili z 2:0.

FC Litija – Siliko Mkeršmanc 4:6 (1:4)
Strelci: 1:0 Debeljak (6.), 1:1 Kunc (9.), 1:2 Berzelak (12.), 1:3 Ramić (16./ag), 1:4 A. Končan (18.), 2:4 G. Vrhovec (25.), 3:4 Kazić (27.), 3:5 Berzelak (28.), 3:6 Muratagić (30.), 4:6 G. Vrhovec (30.).

Tekmo so boljše začeli domačini, ki so povedli prek Timoteja Debeljaka, to pa je bilo tudi vse, kar je Litija pokazala do 25. minute, ko je začela lov na Vrhničane.

Igra z vratarjem in nezbranost domačinov so botrovali visoki prednosti Silika, ki je odšel na polčas z vodstvom 1:4. Litijani so v 27. minuti znižali na 3:4 in imeli minuto medaljo okoli vratu. Potem sta zadela še Nejc Berzelak in Alan Muratagić, domačinom pa ni pomagal niti drugi gol Gašperja Vrhovca.

To je bila sploh prva zmaga Silika v članski konkurenci proti Litiji. Na 10 tekmah je Litija zmagala osemkrat, Siliko enkrat, eno srečanje pa se je končalo z delitvijo točk.

“To je zgodovinski uspeh našega kluba! Redki so pričakovali kaj takega. Mi smo verjeli. Igralci si to preprosto zaslužijo. Celo leto so garali, tudi po 20 igralcev sem imel na treningu. Vse se nam je poplačalo. Pa tudi, če bi bili četrti, bi bil to velik uspeh, zdaj smo celo tretji,” je po tekmi dejal trener Silika Mile Simeunovič.

1

2

Dončič po prvi polfinalni tekmi: Koga briga moj strelski izkupiček? (VIDEO)...Več