[3583]
190392

Vrhničani v zadnji četrtini prve polfinalne tekme strli Meteorplast (VIDEO)

20. 4. 2023, 22.02

V četrtkovem večeru sta se na Vrhniki na prvi polfinalni tekmi slovenskega futsal prvenstva udarili moštvi domačega Silika in gostujočega Meteorplasta. Gostje iz Ljutomera so dolgo držali stik z Vrhničani, a klonili v zadnjih desetih minutah dvoboja. Končalo se je z 2:0.

Že v prvih minutah tekme so si domači priigrali nekaj priložnosti. Zatem so sledile minute priložnosti za igralce Meteorplasta, a sta igralce Silika rešili vratnici ter danes odlično razpoloženi vratar Nejc Berzelak, ki je zaklenil svoja vrata. Do konca polčasa so se na obeh straneh ponujale priložnosti, vendar je ostalo 0:0.

Začetek drugega polčasa so vnovič bolje otvorili domači, a se je Meteorplast odlično branil in si tudi sam pripravil nekaj priložnosti. V 32. minuti je dvakrat zatresel mrežo prvi strelec lige Jure Suban, ki se je vnovič pokazal kot mož odločitve.