single
[2]
177993

Visok poraz proti Braziliji terjal svoj davek

Avtor: Šport TV
6. 12. 2022, 08.35

Selektor južnokorejske nogometne reprezentance Paulo Bento je odstopil na svetovnem prvenstvu v Katarju po porazu v osmini finala z 1:4 proti Braziliji. Portugalski trener je Južno Korejo vodil od avgusta 2018.

“To je bil moj zadnji dan kot selektor Južne Koreje. Vzel si bom premor in potem videl, kaj bom naredil. To sem že povedal tako igralcem kot predsedniku zveze,” je dejal Portugalec na novinarski konferenci po porazu svoje ekipe v ponedeljek zvečer.

“To odločitev sem sprejel sicer že septembra, to je vklesano v kamen. Hvala zvezi in igralcem za vse, kar so storili zame,” je dodal 53-letni Bento.

“V korejskem nogometu se že dolgo ni zgodilo, da bi isti selektor ekipo vodil ves štiriletni cikel. Vedno smo ostali zvesti našemu slogu igre. Zato sem ponosen in srečen,” je še povedal portugalski trener.

Južna Koreja je najboljša ekipa, ki jo je kdaj treniral, in se je tretjič v zgodovini uvrstila v izločilne boje mundiala. Največji uspeh reprezentance ostaja četrto mesto na domačem svetovnem prvenstvu, ki ga je priredila skupaj z Japonsko leta 2002.

Vir: STA
Foto: Marcio Machado via Guliver

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: Dončić s trojko iz garderobe ugnal sireno, Bron zabijal kot pri 21, Jezerniki potopili Pelikane...Več

2

Jeseničani proti Italijanom na domačem ledu zadeli petkrat, a vseeno izgubili (VIDEO)...Več

3

Dober začetek, slab konec: Zmaji po skromnem drugem polčasu klonili proti Bahčešehirju (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser uradno član Yamahe: “Pripravljen sem dati vse od sebe in upam, da se bomo lahko borili za naslov” (FOTO)...Več

2

VIDEO: Victor Sanchez spregovoril o domnevni ponudbi NZS za vlogo selektorja Slovenije!...Več

3

Tim Gajser: Leta s Hondo so bila vrhunska, a čas je da obrnemo nov list (VIDEO)...Več