[3]
144354

Virtus trepetal vse do konca, a naposled Olimpiji ni uspel veliki met

8. 12. 2021, 22.14

Košarkarji Cevedite Olimpije so doživeli nov poraz v Eurocupu. Tokrat je bila boljša zasedba Virtusa iz Bologne s 104:101.

Košarkarji Cedevite Olimpije so doživeli nov poraz. V šestem krogu evropskega pokala so morali na domačem parketu priznati premoč italijanskemu Virtusu Segafredu, ki je slavil s 104:101.

Za Ljubljančane je to četrti zaporedni poraz v evropskem pokalu in četrti v nizu v vseh tekmovanjih. Cedevita Olimpija je v tej sezoni odigrala sedemnajst tekem; osem jih je dobila, devet pa izgubila. V evropskem pokalu ima izkupiček 2-4, v ligi Aba 5-5, eno zmago pa je vpisala še v slovenskem superpokalu na začetku sezone.

Bolonjski Virtus, sicer tudi aktualni italijanski prvak, je v Stožicah upravičil naziv prvega favorita evropskega pokala. V zaključku tekme, potem ko je bilo v 36. minuti le 89:91, so uveljavili kakovost posameznikov in vpisali četrto zmago.

Pri domačih sta bila najboljša igralca, ki sta se ekipi pridružila šele v zadnjih tednih. Ameriški organizator igre Yogi Ferrell je dosegel 24 točk (20 v prvem polčasu) in ob enajstih podajah zbral statistični indeks 38, kar je peti najboljši v letošnji sezoni evropskega pokala. Alen Omić je vknjižil 18 točk, prav tako Edo Murić, 15 pa jih je dodal jaka Blažić. Pri gostih sta bila najučinkovitejša glavna zvezdnika Marco Belinelli z 21 točkami in Miloš Teodosić (19).

Nov poraz je slab obet za ljubljanske košarkarje pred serijo zahtevnih tekem oziroma petih gostovanj v šestih nastopih. V decembru bodo doma le čez deset dni v ligi Aba proti Studentskemu centru iz Podgorice. Do tedaj bo gostovala pri Partizanu in Umani Reyer v Benetkah, nato pa jo čakajo še poti v Valencio, Zagreb in Novo mesto.