[3]
161995

Virtus strnil vrste in podaljšal finalno serijo

16. 6. 2022, 23.30

Košarkarji Virtusa iz Bologne, ki so pred tedni osvojili naslov v evropskem tekmovanju EuroCup, so v četrtkovem večeru vknjižili zmago v finalni seriji italijanskega prvenstva. S tem so serijo na štiri zmage proti ekipi Olimpie iz Milana podaljšali vsaj do šeste tekme, rezultat je zdaj 3:2 za evroligaše iz prestolnice Lombardije.

Varovanci Ettoreja Messine so imeli lepo priložnost, da si v gosteh priigrajo naslov italijanskega prvaka. Spomnimo, v lanski sezoni je Virtus milanske košarkarje v finalu odpravil s kar 4:0 v seriji.

Tokratni niz je veliko bolj izenačen in nepredvidljiv. Četrto tekmo so bolje odprli domači, ki jih imperativ zmage ni spravil v težaven položaj. Teodosić in soigralci so v prvi četrtini dosegli 25 točk, a prednost do polčasa skoraj zapravili, končalo se je z 42:39.

V drugem delu so imeli večino časa nekaj korakov prednosti, v zadnji četrtini pa so odbili tudi poslednji poizkus gostov iz Milana. Končalo se je z rezultatom 84:79, kar pomeni, da bo v soboto v Milanu odigrana šesta tekma finalne serije.

Najboljši posameznik četrtkovega dvoboja je bil gostujoči adut Melli z 20 točkami, pri zmagovalcih jih je 17 prispeval Jaiteh.

Italijanska liga, 6. tekma finala, sobota ob 20.25 na Šport TV 1.