[9]
67572

Vinales s prvega mesta na zadnji dirki sezone

17. 11. 2018, 15.20

Španec Maverick Vinales (Yamaha) je dosegel najboljši startni položaj pred zadnjo dirko sezone svetovnega prvenstva v motociklizmu v razredu motoGP. V Valencii si je drugo izhodišče v kvalifikacijah zagotovil njegov rojak Alex Rins (Suzuki), tretji pa je bil Italijan Andrea Dovizioso (Ducati).

Domačin Marc Marquez (Honda), ki si je naslov prvaka zagotovil že pred zadnjo postajo sezone, je bil peti, potem ko je ob koncu kvalifikacij padel, a se je vrnil v bokse in pozneje nadaljeval z drugim motociklom. Razočaranje pa je doživel italijanski veteran Valentino Rossi (Yamaha), ki je bil šele 16.

Pred zadnjo dirko sezone 2018 ima svetovni prvak Marquez 321 točk, tudi mesto podprvaka je z 220 točkami oddano Doviziosu, za končno tretje mesto v SP pa se bosta udarila Yamahina dirkača; Rossi ima pred Valencio 195 točk, Vinales pa 193.