[3137,2]
167201

Avtor: Urban Kolman
14. 8. 2022, 08.17

RB Leipzig je po neodločenem izidu v gosteh pri Stuttgartu iskal prvo zmago v nemškem prvenstvu. Doma so sezono odprli proti Kölnu, ki je v Leipzig prišel brez prepoznavnega napadalca Anthonyja Modesta, ki je v preteklem tednu prestopil v Dortmund. Veliki napadalni okrepitvi so v preteklem tednu napovedali tudi biki. Potrdili so vrnitev Tima Wernerja in podpis slovenskega napadalca Benjamina Šeška, ki se bo klubu pridružil v naslednji sezoni.

Tekmo so bolje odprli biki, ki so zadetek dosegli že v 9. minuti. A gol Danija Olma je razveljavil VAR. Nato je bil obračun dokaj izenačen, dokler ni na sceno v 36. minuti stopil Timo Werner, ki je z veliko pomočjo vratarja kozličkov Marvina Schwäba bike popeljal v vodstvo.

Köln je hitro izenačil preko Floriana Dietza, pred koncem prvega polčasa pa je rdeči karton dobil vezist Leipziga Dominik Szoboszlai. V drugem polčasu so ponovno povedli biki, zadetek je dosegel Christopher Nkunku. A ponovno so se vrnili kozlički, ki so izenačili z avtogolom Joška Gvardiola. Tekma se je tako končala brez zmagovalca.

Video, foto: Šport TV

1

Stojanović in Mavrič Rožič: Mariborski preobrat na krilih rezervistov! (VIDEO)...Več

2

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več