[3137]
187329

17. 3. 2023, 22.51

Na uvodnem obračunu 25. kroga elitne nemške Bundeslige, sta se spopadla Borussia Monchengladbach in Werder Bremen. Potem, ko v prvem polčasu nismo videli zadetkov, so v drugem padli kar štirje. Prevladovale so napake, na podlagi katerih so eni in drugi izvedli nekaj hitrih in uspešnih protinapadov. Na koncu sta si nasprotnika segla v roko in se zadovoljila z remijem (2:2).

Gostujočo mrežo je v 48. minuti načel Marcus Thuram, ki je z roba kazenskega prostora prefinjeno zadel. Gostje so za izenačenje potrebovali nekaj manj kot 20 minut, ko je branilce in vratarja lepo ”polegel” Marvin Ducksch. Gladbach se je v 73. minuti razveselil novega vodstva, potem ko je bil precizen Florian Neuhaus. Za ponovno izenačenje Werderja je zopet poskrbel Ducksch in to tik pred zaključkom rednega dela.

Tekmeca ostaja izenačena na 10. mestu prvenstvene razpredelnice. Ob 8 zmagah in 10 porazih je bil to za Borussio sedmi remi, četrti pa za Werder, ki je poleg tega nanizal še 9 zmag in 12 neuspehov.