[2]
194747

9. 6. 2023, 10.30

Medtem ko se je velika večina prvenstev po Evropi že zaključilo, so nogometaši še vedno aktivni na Nizozemskem, kjer poteka boj za zadnje evropsko mesto. Feyenoord ima kot prvak zagotovljeno vozovnico za ligo prvakov, kjer se mu, če bo uspešen v kvalifikacijah pridružil PSV. Ajax si je s tretjim mestom priboril kvalifikacije za ligo Evropa, AZ Alkmaar pa za konferenčno ligo. Za mesto v konferenčni ligi sta v četrtek prvo od dveh tekem odigrala Sparta Rotterdam in Twente. Srečanje se je končalo z 1:1.

V končnico za zadnje evropsko mesto vstopile ekipe od petega do osmega mesta. Osmi Heerenveen se je v prvem polfinalu srečal s petim Twentejem. Rdeči so dobili obe srečanji in skupno slavili s 6:1. Na drugem polfinalu je bilo bolj napeto, ko je Sparta sprva z 2:1 premagala Utrecht in nato povratno tekmo izgubila z 1:0. O zmagovalcu so zato odločale enajstmetrovke, po katerih so slavili grajski gospodarji.

Prvi finalni obračun je doma odigrala Sparta. V prvem polčasu ni bilo zadetkov. Takoj na začetku drugega so povedli domačini. Enajstmetrovko zaradi prekrška nad Saitom je izkoristil Vito van Crooij. Kazalo je, da se bodo grajski gospodarji veselili zmage, ko je v tretji minuti sodnikovega podaljška za rdeče izenačil Ramiz Zerrouki.

Drugo srečanje bo odigrano že v nedeljo. Tekmo boste lahko spremljali tudi na Šport TV.