[1176]
58691

3. 6. 2018, 10.14

Edini slovenski predstavnik na dirki za VN Velike Britanije Tim Gajser je sobotne kvalifikacije končal na 4. mestu. Najhitrejši je bil Italijan Antonio Cairoli, pred slovenskega motokrosista pa sta se uvrstila še Jeffrey Herlings in Glen Coldenhoff. Klemen Gerčar je dirkaški vikend na Otoku moral izpustiti zaradi poškodbe zapestja. Vseeno pa je na prizorišču v Matterley Bassinu veliko slovenskih motokrosistov.

Z en dirko v razredu EMX 250 sta v soboto opravila slovenska mladeniča Luka Milec in Jan Pancar. Pancar se je na dirko uvrstil po dobri predstavi v “last chance” dirki. Na koncu je v prvi preizkušnji med štiridesetimi motokrosisti osvojil 30. mesto. Luka Milec je prvo dirko končal na 36. mestu.

Na angleški progi pa so organizatorji izvedli tudi dirko v veteranskem prvenstvu. Sodelovali so Bogomir Gajser, Igor Pancar in Borut Koščak. Za 9. mesto in 10. mesto sta do točk prišla Borut in Bogomir.