[2]
112684

Szoboszlai s solo prodorom v zadnjih minutah zadel za uvrstitev na EURO (VIDEO)

13. 11. 2020, 09.25

20-letni madžarski talent Dominik Szoboszlai je v četrtek poskrbel za veliko veselje naših vzhodnih sosedov. Z zadetkom iz samostojnega prodora je namreč v sodnikovem podaljšku Madžarsko popeljal na evropsko prvenstvo.

Na tekmi dodatnih kvalifikacij je Islandiji proti Madžarom dolgo dobro kazalo, saj so prek zadetka Gylfija Sigurdssona celo vodili vse do 88. minute. Takrat je namreč rezultat izenačil rezervist Loic Nego. V 92. minuti srečanja pa je stvari v svoje roke vzel komaj 20-letnik Dominik Szoboszlai, ki je znova dokazal, zakaj velja za enega od največjih nogometnih talentov ta hip. Zanj se v zadnjih mesecih resno zanima tudi AC Milan. Nogometaš Salzburga se je s svoje polovice pognal v protinapad in Madžarsko z drugim zadetkom večera popeljal na evropsko prvenstvo, ki bo zaradi koronavirusa odigrano naslednje leto. Poleg Madžarov so si v četrtek igranje na prihodnjem prvenstvu zagotovili še Škoti, Slovaki in Makedonci, ki bodo na velikem tekmovanju zaigrali celo prvič.

Evropsko prvenstvo v nogometu boste naslednje leto lahko premierno spremljali na programih Šport TV!