[3]
162005

17. 6. 2022, 08.45

Košarkarji Virtusa so na peti tekmi finala italijanskega prvenstva ohranili kožo in podaljšali sezono vsaj še za en obračun. Do druge zmage v seriji so aktualni prvaki prišli tudi na račun vragolij Miloša Teodosića.

Milano je imel v Bologni priložnost že osvojiti naslov državnega prvaka, a so jim gostitelji četrtkovega obračuna preprečili veselje. Vodili so praktično čez celotno tekmo in na koncu za izid 3-2 v zmagah slavili s 84-78. Največjo razliko so si aktualni prvaki in letošnji prvaki EuroCupa ustvarili že v uvodni četrtini. Zasluge za to pa ima tudi srbski as Miloš Teodosić, ki je v razmaku manj kot minute igre kar dvakrat z izjemnima podajama zaposlil soigralca in navdušil domačo publiko.

Šesta tekma finala Serie A Olimpia Milano – Virtus Bologna v soboto ob 20.25 na Š1!

Foto, video: Šport TV