[3137,2]
144065

5. 12. 2021, 11.36

Včerajšnji "Der Klassiker" je upravičil pričakovanja. Videli smo kar pet zadetkov, manjkalo ni niti kontroverznih odločitev. Najbolj sporna je prišla v 75. minuti, ko je sodnik Felix Zwayer ocenil, da je Mats Hummels v kazenskem prostoru igral z roko in s pomočjo VAR-a Bayernu dodelil enajstmetrovko, ki je Bavarcem prinesla končno zmago.

Na tekmi so z zadetkom Juliana Brandta povedli domačini, a je Bayern po napaki Matsa Hummelsa hitro prišel do izenačenja. Zadetek je dosegel kdo drug kot Robert Lewandowski. Obe ekipi sta igrali zelo napadalen nogomet in nizali priložnosti. V eni zadnjih akcij prvega polčasa je Bayern izkoristil svojo, ko se je žoga pri strelu Kingsleya Comana odbila od obrambnega igralca Dortmunda in premagala vratarja Kobela.

Črno-rumeni so drugi del tekme začeli odločeno in hitro izenačili, strelec je bil Erling Haaland. Nato je sledila huda poškodba glave strelca uvodnega zadetka tekme Brandta. V 74. minuti je Bayern po kotu zahteval enajstmetrovko, ki je sprva ni dobil, a ob intervenciji VAR-a je sodnik Zwayer pokazal na belo točko. Poljski strelec Lewandowski je strel izkoristil in Bayern je iz Dortmunda odnesel vse tri točke.

Enajstmetrovka bo še nekaj časa burila duhove, saj so mnogi mnenja, da je ne bi smelo biti. Svoje mnenje so po koncu tekme izrazili tudi številni igralci Dortmunda. Jude Bellingham, Emre Can, Reus in Haaland so jasno povedali, da s sojenjem na tekmi niso bili zadovoljni. Haaland je sodnika označil za arogantnega, medtem ko je Reus vztrajal, da je enajstmetrovka Bayerna bila preostra odločitev ter da bi hkrati tudi Dortmund moral imeti svojo enajstmetrovko.

Marsikdo se je že pred tekmo čudil, izbiri sodnika, ki je v preteklosti bil obsojen prirejanja tekem.